Wiosna w kawiarniach coffeeheaven i COSTA by coffeeheaven

Kawy_ChampionsBaristaZ pasji do kawy
Kochają to, co robią – pracę z ludźmi i dla ludzi. Czują radość na myśl, że dzięki ich uśmiechowi oraz doskonałej kawie, którą przygotowują, będziemy mieć lepszy dzień. Bariści. To za ich sprawą kawiarnie są miejscem, do którego chętnie wracamy. Tej wiosny, kawiarnie coffeeheaven i COSTA by coffeeheaven zapraszają na ALMONDINO i MOCHA BERRY – dwie kawy, stworzone z pasją przez prawdziwych mistrzów kawowego kunsztu, finalistów mistrzostw Barista of the Year.

Być jak barista
Doskonałego baristę wyróżniają trzy cechy: duma z własnych umiejętności i kreatywności, pasja do kawy oraz  wyjątkowa osobowość, która czyni każdą filiżankę kawy niepowtarzalną, a wizytę w kawiarni wyjątkowym doświadczeniem. Cechy te wyróżniają wszystkich baristów pracujących w kawiarniach coffeeheaven i COSTA by coffeeheaven. Co roku mogą oni pochwalić się swoim wyjątkowym podejściem do przygotowywania kawy, rywalizując z najlepszymi baristami z całego świata podczas międzynarodowych mistrzostw Barista of the Year. Każdy pretendent do tytułu Mistrza musi wykazać się umiejętnością przyrządzania spełniającego najwyższe standardy espresso, a także udowodnić swój kunszt, zaskakując  jury stworzonym przez siebie autorskim drinkiem kawowym.

Wiosna należy do mistrzów
W ostatniej edycji Barista of the Year mistrzynią Polski została Agnieszka Fleischer, na co dzień pracująca w poznańskiej kawiarni coffeeheaven. Jej pasja do kulinarnych eksperymentów i poszukiwania nowych smaków przyczyniła się do skomponowania niezwykłej kawy – ALMONDINO. Tajemnicę tego trójwarstwowego drinka stanowi połączenie espresso wzbogaconego migdałową nutą syropu macaroons z jedwabiście spienioną czekoladą. Inspiracją do stworzenia tej kompozycji były ulubione ciasteczka Agnieszki – rozpływające się w ustach, lekkie jak piórko migdałowe macaroons, zwane makaronikami. Baristka z Poznania postanowiła przewrotnie podejść do tematu połączenia kawy ze słodkościami. Jak sama przyznaje, zamiast zrobić ciastka o smaku kawy, stworzyła kawę o smaku ciastek. Tak powstała ALMONDINO.

Już teraz mistrzowska kawa Agnieszki Fleischer dostępna jest we wszystkich kawiarniach coffeeheaven i COSTA by coffeeheaven w całej Polsce. Dodatkowo w drugiej połowie marca baristka odwiedzi wybrane kawiarnie w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu oraz Trójmieście i osobiście będzie serwowała Gościom swoją autorską kawę. Ale to jeszcze nie koniec wiosennych nowości w coffeeheaven i COSTA by coffeeheaven.

foto -coffeeheaven

foto -coffeeheaven

Drugą wiosenną, kawową propozycją jest MOCHA BERRY – wyrafinowane połączenie kawy z mlekiem czekoladowym, truskawkami i mleczną pianką o truskawkowym smaku. Jej autorem jest Sachin Chawrsia – barista Costa Coffee z Bombaju. Tą prawdziwie kosmopolityczną propozycją, zupełnie oderwaną od hinduskich aromatów, zaskoczył jurorów podczas azjatyckiego finału konkursu Barista of the Year.

foto -coffeeheaven

foto -coffeeheaven

Dodaj komentarz