Jak prasować prześcieradło z gumką?

Prześcieradła z gumką coraz częściej witają w naszych sypialniach. Wszyta w brzegi gumka sprawia, że pościel można założyć na brzegi łóżka i daje nam komfort polegający na tym, że kiedy budzimy się rano, to gładkie prześcieradło nadal jest na swoim miejscu, a nocne wiercenie się nie doprowadziło do tego, że pościel zmieniła swoje położenie.

Dodatkowym atutem jest fakt, że prześcieradła z wszytą gumką najczęściej wykonane są z bawełny, która świetnie nadaje się do snu. Jest nie tylko miękką w dotyku tkaniną, ale również przepuszczającą powietrze, dzięki czemu nasza skóra oddycha, kiedy śpimy. Bawełna jest również tkaniną chłonącą wilgoć i o wysokiej wytrwałości, dlatego pościel z niej wykonana może nam bardzo długo posłużyć. Inaczej mają się sprawy z prasowaniem tego typu prześcieradeł, które może wytrącić z równowagi nawet najbardziej cierpliwych.

Na szczęście istnieją sposoby, aby ułatwić sobie to zadanie. Jak prasować prześcieradło z gumką? Najłatwiejszą metodą na sprawienie, aby prześcieradło z gumką było proste, jest pranie go w niezbyt silnych środkach piorących, wysuszenie w suszarce do ubrań, a następnie rozłożenie prześcieradła na łóżku. Inną metodą jest stosowanie żelazka parowego, które jest bardzo łatwe w użyciu i świetnie sprawdzi się w prasowaniu tego typu pościeli.

Prasowanie na odległość pozwoli „ułożyć” tkaninę, jak należy, oraz uniknąć zagnieceń, co może być trudne przy zastosowaniu zwykłych żelazek. Na szczęście nie zawsze trzeba decydować się na zakup parownicy – coraz więcej tradycyjnych żelazek jest wyposażonych w generator pary. Gorąca para to również świetny sposób na odświeżanie pościeli, aby usunąć z nich zarazki, dlatego można używać ich o wiele częściej i nie tylko, aby nasze prześcieradło wyglądało nieskazitelnie, ale również, żeby pozostawało miejscem czystym, świeżym i higienicznym. Metody sprawdzą się nie tylko w przypadku najpowszechniejszych prześcieradeł z bawełny, ale również do prasowania prześcieradeł z jedwabiu, frotte, jerseyu, lnu i wełny.