Problem z obcierającymi butami, jak sobie z nim poradzić?

Idziesz do sklepu, oglądasz dostępne modele butów, zauważasz idealne dla siebie, mierzysz, kupujesz, docierasz do domu i cieszysz się z nowej zdobyczy. Oczywiście czym prędzej chcesz się w nich pokazać innym, więc przy pierwszej lepszej okazji to właśnie je zakładasz.

Niestety, czasem zdarza się, że właśnie przy pierwszym założeniu na dłuższy czas zauważamy ich mankamenty. Niektóre, takie jak obcieranie palców, potrafi nawet sprawić, że na bardzo długi czas chowamy je w głąb szafy, stopniowo zapominając o ich istnieniu.

Warto jednak dać im szansę i wypróbować sposoby, dzięki którym przypadłość ta nie będzie już dłużej występować.

Sposoby na obcierające buty

Posiadając buty, które nas obcierają powinniśmy spróbować zastosować kilka rzeczy, które mogą to zminimalizować. Najczęściej wybieranym sposobem jest po prostu zaklejenie problematycznych miejsc plastrem, dzięki czemu but nie ma tak bliskiego kontaktu ze skórą, a więc go nie obciera.

Chodząc dłuższy czas w ten sposób możemy sprawić, że buty się rozejdą, dzięki czemu nie będzie to już konieczne w przyszłości. Szczególnie popularne jest używanie do tego celu również skarpetki, która poszerzy but.

Warto jednak szybciej osiągnąć taki efekt poprzez namoczenie danej części buta spirytusem lub denaturatem i następne rozszerzenie problematycznych obszarów za pomocą młotka. Po takim działaniu warto nałożyć but na stopę, aby miał on szansę prawidłowo się do niej dopasować i utrwalić.

Przy tych sposobach nigdy nie mamy jednak pewności jak zachowa się materiał, z którego wykonane są buty. Warto więc zastanowić się nad mniej radykalnymi sposobami uniknięcia takiego problemu.

Obcierające buty na palcach mogą wymagać umieszczenia w nich specjalnej żelowej w wkładki, która sprawi, że stopa będzie inaczej w nim leżeć, przez co miejsca, które wcześniej były obcierane przez daną część, przestają być problematyczne.

Powinniśmy więc odpowiednio dobrać wkładkę do rodzaju buta, jaki posiadamy oraz miejsca, w którym chcemy ją umieścić.