Spódnica maxi – nie tylko na wyjątkowe okazje

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na sprawdzone, popularne typy ubrań. Z tego względu wśród przechodniów na ulicy najczęściej można zauważyć proste modele ubrań w stonowanych wzorach.

Czasem jednak należy zastanowić się nad tym jakie ubrania naprawdę nam się podobają, ponieważ wpływają one bezpośrednio na nasze samopoczucie. Z kolei, jeżeli dobrze czujemy się w danym stroju, przekłada się to na naszą pewność siebie, a to może wpłynąć na wiele innych aspektów życia, począwszy od samoakceptacji, przez kontakty ze znajomymi, po osiągnięcia w pracy.

Warto więc rozważyć zakup ubrań, które chociaż rzadko widywane u innych, dla nas mogą okazać się doskonałe.

Spódnica – dopuszczalna tylko krótka?

W naszym społeczeństwie ugruntowało się przekonanie, że spódnice lub sukienki sięgające do kostek przeznaczone są jedynie na wyjątkowe okazje, takie jak bardziej uroczyste przyjęcia lub spotkania rodzinne.

Na szczęście, w ostatnich latach widać, że spódnica maxi zyskuje coraz większe rzesze zwolenników. Jest to bowiem bez wątpienia element ubioru, który warto nosić nie tylko od święta, ale i na co dzień.

Istotne jest również to, że przekonanie o tym, że taki element stroju mogą nosić jedynie kobiety szczupłe i wysokie, jest błędny. Wystarczy, że odpowiednio dobierzemy jej model, aby doskonale pasowała do naszej sylwetki.

Kobiety niskie z powodzeniem mogą bowiem nosić spódnice do kostek wraz z butami na lekkim obcasie. Za to osoby wysokie idealnie prezentować się będą w sukienkach do samej ziemi. Warto również dobrać jej górę do typu naszej sylwetki.

Spódnica maxi powinna rozpoczynać się w miejscu, które chcemy wyróżnić. W związku z tym modele zaczynające się na biodrach powinny nosić panie które mają je wąskie, a kobiety chcące podkreślić talię mogą sięgnąć po spódnice rozpoczynające się właśnie na jej poziomie.

Co więcej, za pomocą tego elementu stroju możemy również zamaskować na przykład odstający brzuch, dzięki założeniu spódnicy tuż pod biustem. Bez względu więc na nasz typ sylwetki, jeśli tylko mamy ochotę, możemy dobrać odpowiednią spódnicę maxi.