Sposoby na redukcję zmarszczek wokół oczu

Posiadanie zmarszczek wokół oczu nie należy do najprzyjemniejszych aspektów związanych z procesem starzenia się skóry. Jeśli zabieg kosmetyczny nie wchodzi w grę, istnieją jednak skuteczne sposoby na redukcję zmarszczek i poprawę wyglądu skóry w tym obszarze. Przedstawiamy kilka sprawdzonych porad, którymi możesz się kierować, aby pomóc sobie w utrzymaniu młodego wyglądu.

Pozbądź się zmarszczek wokół oczu naturalnie

Kurze łapki – to brzmi jak łagodny przydomek, jednak wyglądają jak maleńkie fałdy, które ciągną się od brzegów naszych oczu. Zmarszczki wokół oczu są jednym z najbardziej widocznych widomymi oznakami starzenia skóry. Są ujemnym skutkiem ograniczonego elastycznego i naprężonego skóry. Istnieje wiele przyczyn, dla których zmarszczki wokół oczu powstają, ale na szczęście jest kilka prostych sposobów ich redukcji bez wizyty u lekarza.

Co powoduje zmarszczki wokół oczu?

Zmarszczki wokół oczu to naturalny skutek starzenia skóry. Skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż na innych częściach twarzy, więc jest bardziej podatna na utratę jędrności i pojawienie się zmarszczek. Z czasem skóra traci swoją zdolność zatrzymywania wody i pojawiają się zmarszczki. Inne czynniki, które powodują, że skóra staje się słabsza, to słońce, palenie papierosów, dieta i styl życia.

Zalecane sposoby redukcji zmarszczek wokół oczu

Oczywiście istnieje wiele sposobów redukcji zmarszczek wokół oczu, jednak nie każda metoda będzie dla każdego odpowiednia. Poniżej przedstawiamy listę metod:

  • Zabiegi chirurgiczne – to droższy, ale lepszy sposób na usuwanie zmarszczek wokół oczu. Mogą to być różnego rodzaju zabiegi chirurgiczne, takie jak botoks, mezoterapia lub lifting twarzy.
  • Czyszczenie i nawilżanie skóry – jest to proste i skuteczne domowe uleczenie dla redukcji zmarszczek. Używaj do czyszczenia skóry produktów, które nie zawierają żadnych detergentów alkalicznych, które uszkadzają skórę. Po zastosowaniu środka czyszczącego upewnij się, że skórę nawilżasz stosując naturalne krem, takie jak ten na bazie aloesu lub miodu.
  • Masaż twarzy – specjalny masaż twarzy, który stymuluje skórę zmniejsza zmarszczki wokół oczu. Wykonając masaż najpierw rozgrzej skórę przy użyciu oliwki lub olejku do masażu. Następnie stymuluj skórę po obu stronach oczu całymi dłońmi, koncentrując się szczególnie wokół fałdów. Powtórz te czynności trzy razy w tygodniu, aby zobaczyć efekty.
  • Unikanie stresu – stres jest jedną z przyczyn powstawania zmarszczek. Jeśli unikasz stresu, jesteś w stanie zwiększyć swoje szanse na zmniejszenie zmarszczek. Ćwiczenia relaksacyjne są szczególnie pomocne w redukcji zmarszczek wokół oczu.
  • Zażywanie specjalnych suplementów diety – suplementy diety, takie jak witamina C, kolagen, kwas hialuronowy i inne vitaminy, mogą pomóc Ci w redukcji zmarszczek wokół oczu. Witamina C aktywuje komórki skóry, aby produkowały więcej kolagenu, co pomaga w uelastycznieniu skóry wokół oczu. Większość z tych suplementów można znaleźć w sklepach z suplementami lub aptekach.

Podsumowując


Jeśli chcesz się pozbyć zmarszczek wokół oczu, możesz wybrać jeden lub więcej z powyższych sposobów. Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa, więc zawsze należy stosować delikatne środki ostrożności. Unikaj stosowania produktów, których nie polecił Twojemu lekarzowi i stosuj je ostrożnie. Pamiętaj, aby wykonywać masaż skóry wokół oczu i stale ją nawilżać. Sięgnij po naturalne produkty, aby uniknąć skutków ubocznych i utrzymać dobrą kondycję skóry.