Sposoby na wzmocnienie i odżywienie paznokci hybrydowych

Prawidłowo wykonana manicure hybrydowa to gwarancja pięknych i zdrowych paznokci na długi czas. Niestety, zabiegi kosmetyczne, stylizacja lakierem i czynniki zewnętrzne takie jak plamy, nadmierna ekspozycja na wilgoć i promieniowanie słoneczne, mogą przyczynić się do miejscowej degeneracji płytki paznokciowej. Warto wiedzieć jak wzmocnić, odżywić i doprowadzić paznokcie hybrydowe do doskonałości.

Dbaj o pielęgnację i higienę

Aby Twoje paznokcie hybrydowe zawsze prezentowały się zdrowo i pięknie, dobrze jest codziennie dbać o pielęgnację i higienę. Regularnie myj ręce i stosuj do tego specjalnie przeznaczone środki do czyszczenia skórek i paznokci. Następnie delikatnie usuń nadmiar skórek pilniczkiem lub opuszkami palców. Dodatkowo warto raz w tygodniu oczyścić również płytkę paznokcia, by usunąć zalegający brud i kurz.

Używaj lakieru bazowego

Aby dłużej zachować trwałość manicure hybrydowego, warto stosować wysokiej jakości produkty do pielęgnacji paznokci. Niezwykle istotny jest lakier bazowy, który jest aplikowany na początku i na końcu manicure, pozwalając na utrzymanie koloru oraz wytrzymałości. Przy wyborze bazy ważne jest, by zawierała ona składniki aktywne takie jak m.in. witaminę B5, która pomaga chronić i odżywiać paznokcie. Dodatkowo powinien zawierać też filtry UVA/UVB, które zabezpieczą płytkę paznokcia i kolor lakieru hybrydowego przed blaknięciem i czynnikami zewnętrznymi.

Stosuj maski i oleje do paznokci

Maseczki i oleje do paznokci są niezwykle pomocne w wzmocnieniu i odżywieniu płytki paznokciowej. Używanie maski do paznokci po manicure hybrydowym pomaga zatrzymać składniki odżywcze bezpośrednio w twoich paznokciach. Jednym z najskuteczniejszych produktów wśród odżywek do paznokci jest olów z awokado. Przyciemnia ona paznokcie, więc jest idealnym kosmetykiem do stylizacji hybrydowych. Zawiera również witaminę E, która łagodzi nadmierne suche i łamliwe paznokcie.

Stosuj nawilżacz

Wysokiej jakości nawilżacz do paznokci hybrydowych jest konieczny, aby utrzymać paznokcie w dobrej kondycji i zapobiec pękaniu. W swoim składzie zawiera wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze dla paznokci, jak chociażby kwas hialuronowy, który zmiękcza i wygładza płytkę paznokcia. Wmasowanie nawilżacza w płytkę paznokcia pomoże utrzymać naturalną giętkość i pozwoli uniknąć łamliwości, czemu szczególnie często są narażone mocno obciążone i długie paznokcie hybrydowe.

Pij wystarczającą ilość wody

Regularne picie wody pomoże zachować zdrowe paznokcie hybrydowe. Poprzez spożywanie odpowiedniej ilości płynu ograniczysz swoje ryzyko występowania suchych, matowych i osłabionych paznokci. Regularne nawadnianie organizmu pomoże w wydalaniu toksyn, co w efekcie poprawi stan twojej skóry, włosów i paznokci.

Podsumowując, piękne i zdrowe paznokcie hybrydowe potrzebują odpowiedniego wzmocnienia i odżywienia. Powyższe wskazówki z pewnością zapewnią twojemu manicure odpowiednią pielęgnację i trwałość.