Więcej ciepła

Chcesz wyglądać i czuć się zjawiskowo? Masz większy rozmiar, ale znasz swoją wartość? Uwielbiasz modę i interesują Cię najnowsze trendy? Sprawdź nasze podpowiedzi, jak dobrze wyglądać w płaszczach plus size!

Przede wszystkim powinnyśmy znać swoje dokładne wymiar. Jak wiadomo rozmiar często rozmiarowi nierówny. Należy unikać także podkreślania talii, chyba że będą to szerokie szarfy. Nie poleca się też kupowania błyszczących materiałów. Taki połysk może dodatkowo podkreślić niedoskonałości, a tego przecież nie chcemy.

Warto postawić na mat i prostsze, skromniejsze stylizacje. Także zbyt duża ilość wzorów może spowodować, że kreacja będzie wyglądała na przesadzoną i chaotyczną. Naszą uwagę powinien przyciągnąć w takim wypadku też fason. Płaszcz dla Pań plus size powinien być jednak ciekawy w swej prostocie i nieprzeciętny.

Bardzo pomocna jest tutaj znajomość typu swojej sylwetki. Od tego, czy jesteśmy np. klepsydrą, gruszką czy jabłkiem zależy bowiem bardzo dużo. Panie o większych rozmiarach są jednak w stanie nadrabiać również swoją elegancją, szykiem i klasą.

U części kobiet sprawdzą się ciemne kolory, które jak wiadomo, wyszczuplają optycznie sylwetę. U innych taki efekt mogą jednak powodować też jasne barwy, jeżeli mamy na nie odpowiedni patent. Wtedy taka stylizacja sama się obroni. Od nas zależy czy chcemy ukryć wystającą oponkę, zbyt szerokie biodra, zaokrąglone uda czy ramiona.

Podczas zakupów w sklepie stacjonarnym warto poprosić o pomoc w doborze odpowiedniego dla nas płaszcza kogoś, kto się tym zajmuje. Jeśli natomiast kupujemy przez internet, musimy zdać się na znajomość siebie i świadomość typu swej sylwetki.

Na szczęście dużo sklepów daje klientowi możliwość bezpłatnego odesłania produktu lub ewentualnej jego wymiany, gdyby po przymiarce okazało się, że nie jestem on tym, czego potrzebujemy i oczekujemy.

Często też aplikacje na płaszczach mogą odjąć nam optycznie kilka kilogramów. Potrzeba jednak uważać, aby nie przesadzić, gdyż wtedy efekt będzie odwrotny. Gdy wiemy już, co należy wziąć pod uwagę, możemy spróbować znaleźć swój wymarzony płaszcz plus size, który sprosta naszym wymaganiom. Powodzenia!!!