Własna sukienka

Sukienka w wersji – zrób to sam!

Czujesz, że lubisz robić większość rzeczy totalnie sama – bo nie dość, że sprawia Ci to przyjemność, to czujesz, że spełniasz się hobbystycznie. Jest to rzadka przypadłość, zwłaszcza, że w obecnych czasach mamy większość rzeczy dostępne od ręki i po prostu łatwiej jest nam daną rzecz kupić.

Nie bez powodu jest powiedziane, że zawód krawcowej zniknął i obecnie jest bardzo słabo doceniany – ponieważ przeważnie jak się coś zniszczy, kupujemy nowe. Istnieje teoria, że nie chodzi tylko o same ubrania, ale o relacje międzyludzkie i coś w tym jest.

Albowiem, załóżmy, że odkryłaś w sobie duszę artysty od niedawna i nie wiesz jak się prawidłowo zabrać za szycie. Podstawą jest przede wszystkim jak wszędzie – zacząć od czegoś łatwego, jeśli nie masz nauczyciela – skup się na pomocy w internecie, która jest przecież bardzo obszerna.

Aby Ci w tym ułatwić, zapewne zastanawiasz się, co jest takie łatwe do uszycia? Samo w sobie to nie jest łatwa rzecz, jednakże jeśli posiadasz prawidłowe ruchy manualne i chęć rozwoju – to będzie idealna lekcja.

A zatem – zacznij najlepiej od spódniczki zakładanej. Nie zajmuje raczej tyle czasu co spodnie, w zależności jaki stawiasz sobie stopień trudności, a tutaj chodzi o klasykę.

Rozwiń w sobie to, co kochasz

Najwygodniejsza i prosta będzie spódniczka na gumce. Zaczynamy!

 • Krok 1: Podklejanie linii kieszeni – Na sam początek, przygotuj taśmę z fizeliny, musi mieć szerokość 1 cm. Następnie po boczkach z przodu, które leżą lewą stroną do góry musisz położyć taśmę na górnej linii kieszeni.
 • Krok 2: Fastrygowanie kieszeni – boczki, które są z przodu, przyłóż podklejoną linię do odcinków, które znajdują się na górnej kieszeni. Następnie spiąć całość szpilkami, potem powtórz to na obu częściach. Podetnij końcówkę nici.
 • Krok 3: Należy połączyć szpilkami część przodu z jednym jej boczkiem, od samego dołu, aż do punktów obrotu. Zaprasuj całość na 4 cm Zszyj aż do końca i zakończ szew ryglowaniem
 • Krok 4: Szycie przodu i tyłu: Połóż cały przód i tył – ale na prawej stronie na sobie.
  Szyj szwy boczne, przytnij i wykończ – musi powstać efekt ,,zygzaka‘’. Zaprasuj dodatki na przedzie do środka, a na samych bokach do tyłu.
 • Krok 5: Wszystkie szwy należy przyciąć i wykończyć ,,zygzakiem’’, następnie zwiąż i obetnij końcówki nici. Powtórz czynność tak jak powyżej, czyli zaprasuj dodatki.
 • Krok 6: Górny brzeg spódnicy należy zaprasować 1 cm w dół na lewej stronie. Zaprasuj całość, ale na 4 cm, a następnie przytrzymaj zaprasowaną część szpilkami
 • Krok 7: Stwórz tunel pod maszyną, lewą stroną spódnicy aż do góry. Zacznij od ryglowania. Robiąc kółko, nie szyj pełnej pętli, lecz zostaw otwór o długości 10 cm.
 • Krok 8: Obmierz swoją talię i ustal rozmiar gumki od sukienki, w razie czego lepiej dodać 2 cm.
 • Krok 9: Róg gumy nabij na agrafkę i przeciągnij ją przez wspomniany wcześniej tunel.
 • Krok 10: Wysuń końce gumki i połącz szpilkami na płasko – 2 cm mają być koło siebie.
 • 11: Pas na gumce naciągnij i rozłóż równomiernie.