Zapach z rozlanego mleka

Chyba nie ma na świecie osoby, która chociaż raz nie miała wybrudzonego samochodu w środku. Szczególnie jeśli chodzi o tapicerkę. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jak wygląda Usuwanie zapachu mleka z tapicerki

Jak usunąć zapach mleka z tapicerki

Jeśli ktokolwiek miał brudną tapicerkę to na pewno wie, że można wyczyścić ją samemu lub oddać do myjni, gdzie zrobią to za nas. Oczywiście za pewną opłatą. Co zatem zrobić jak mleko rozleje się nam na naszą ulubioną tapicerkę? Mleko jest produktem, który się dość szybko rozkłada, co daje dość nieprzyjemny zapach. Zwłaszcza na meblach, które wykonane są z naturalnego materiału. Jednak trzeba dodać, że usunięcie woni kwaśnego mleka jest dość trudne i czasochłonne.

Nie można moczyć plamy, ponieważ to jeszcze bardziej powiększy problem. Jak rozleje się mleko to warto położyć tam ręcznik papierowy, który powinien bardzo dużo wchłonąć mleko. Trzeba potem użyć odkurzacza piorącego i wypłukać resztki rozlanego mleka. Warto poszukać firmę zajmującą się czyszczeniem tapicerek i dywanów. Jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ firmy takie mają do zaoferowania bardzo dużo środków piorących. Więc poradzą sobie ze wszystkim. Jeśli jednak chcemy wyczyścić na własną rękę to warto zastosować do tego sodę oczyszczoną. Nie ma domu, w którym nie było by zapasu sody oczyszczonej. Jest to niezbędny produkt stosowany w kuchni.

Soda działa poprzez filtrowanie powietrza i usuwanie brzydkich zapachów. Miejsce musi wyschnąć, aby na to miejsce posypać właśnie sodę. Następnym krokiem jest pozostawienie tego na maksymalnie 4 dni i odkurzenie jej. Możemy także wymienić tapicerkę, ale po co? Najpierw warto sprawdzić czy da się ten problem rozwiązać zanim wydamy niepotrzebnie pieniądze. Na rynku istnieją produkty chemiczne przeznaczone do prania tapicerek, które hamują rozwój bakterii. Jeśli jest mała plama to poradzimy sobie w aucie. Jeśli jednak plama jest wielka to trzeba zdjąć tapicerkę i ją wyprać. Na koniec trzeba poddać auto ozonowaniu, które do końca pozbędzie się zapachu rozlanego mleka.