Złoto – dalej modne, czy już tandetne?

Kochane, stare, dobre złoto. Mimo, że ostatnio mówiło się, że trochę wychodzi z mody na rzecz srebra, sprawa nie jest taka oczywista. Bo która z nas nie zakocha się w pięknym złotym naszyjniku od ukochanego? Albo pozbędzie się pięknego złotego pierścionka na rzecz nowego srebrnego kompletu? Żadna!

Do wielu stylizacji i typów urody dalej świetnie pasuje złoto. To ponadczasowy kruszec, który zawsze się może pojawić, ale nie zawsze będzie wyglądać dobrze. Jak to zrobić, aby złoto nie wyglądało tandetnie? Oto kilka porad jak nosić złoto.

Mniej znaczy więcej – to jest największy klucz do sukcesu. Jeśli mamy na sobie złoto w postaci np. złotego delikatnego naszyjnika, będzie to wyglądać o niebo lepiej niż gruby złoty naszyjnik, duże złote kolczyki i złota bransoletka. W tej drugiej opcji jest tego po prostu trochę za dużo. Zamiast osiągnięcia efektu szlachetnego i modnego kruszcu wyjdzie tandeta.
Jeśli chcesz założyć dużo biżuterii, bo jesteś tzw. sroką lepiej wyjdzie ci pomieszanie różnych metali. Np. do złotych damskich naszyjników fenomenalnie sprawdzą się kolczyki ze srebra np. drobne, połyskujące kuleczki. Sprawią, że coś się będzie skrzyć przy twojej twarzy dodając Ci blasku, ale nie będzie efektu tandety.

Wzorki, pstrokate kolory i złoto? To nie za dużo?

Skoro mniej znaczy więcej to niej znaczy więcej konsekwentnie. Jeśli masz zamiar nosić złoto to musisz też dobrać odpowiedni strój.
Najlepsze będą gładkie materiały, w zimnych lub ciepłych kolorach – ale nie neonowych. Mam tu na myśli ponadczasową czerń, biel, zawsze bezpieczny beż, granat, brąz i pastele, które zawsze będą świetnym tłem dla błyszczącego złota.
Pstrokatych, wzorzystych i neonowych kolorów lepiej unikać. Jeśli wybierzesz stylizację, która zawiera takie motywy lepiej odpuść złotą biżuterie. Prędzej osiągniesz efekt stereotypowej Cyganki, niż modnej, dobrze ubranej kobiety.

Wiek nie ma znaczenia
Ile lat słyszysz już, że złoto jest starszych kobiet? Że ten złoty damski naszyjnik jest zbyt poważny dla ciebie i powinna go nosić twoja matka?
Sporo.
Sporo też w tym micie kłamstwa. Złoto, jeśli jest odpowiednio dobrane i w odpowiedniej stylizacji pasuje każdemu. Zwłaszcza, że oferta dostępna na rynku jubilerskim cały czas się powiększa. Teraz, jesteś w stanie w kilka minut znaleźć na Internecie i zamówić nawet złoty choker. A chokery są ostatnio bardzo modne, wśród młodych dziewczyn, nie starszych. Także delikatne warstwowe naszyjniki ze złota idealnie będą podkreślać młodzieńczą urodę, zwłaszcza w okresie letnim, gdy mamy opaloną skórę.