Jak samodzielnie zrobić zestaw kosmetyków na prezent?

Na pewno każdemu zdarzyło się kupić kosmetyki na prezent. To bardzo praktyczny upominek. Wbrew wszelkim opiniom może stać się niebanalny, gdy człowiek przygotuje go samodzielnie. Do tego wystarczy zaledwie kilka elementów: kosmetyki, pojemnik lub koszyk wiklinowy, celofan i aksamitna wstążka.

Dlaczego warto samemu zrobić zestaw kosmetyków na prezent?

W supermarketach i drogeriach co rusz oferowane są gotowe zestawy kosmetyków na prezent. Należy jednak liczyć się z tym, że znajdują się w nich z góry ustalone produkty. To może rodzić komplikacje podczas zakupów, kiedy kupujący nagle zdaje sobie sprawę, że zapakowane specyfiki nie przypadną do gustu obdarowywanemu.

Własnoręcznie robione zestawy kosmetyków

Do popularnych kosmetyków na prezent należą m.in.:

  • żele pod prysznic;
  • preparaty do pielęgnacji włosów;
  • perfumy;
  • wody po goleniu;
  • produkty do makijażu.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, które z nich mają stworzyć całościowy komplet upominkowy. Następnie wybrane preparaty umieszcza się pionowo w drewnianym pudełku bez wieka lub wiklinowym koszu. Wypełniony kosmetykami pojemnik stawia się na arkuszu folii celofanowej (wielkość arkusza zależy od wielkości kosza). Cztery rogi folii kieruje się ku górze na kształt stożka i związuje wstążką. Gotowe!

Dla kobiet i dla mężczyzn

Jeśli obdarowywaną osobą jest kobieta, która na co dzień się maluje, świetnym pomysłem będzie kosz pełen kolorowych kosmetyków. Zestaw kosmetyków do makijażu na prezent jest praktyczny i wydajny. Dla mężczyzny też warto się postarać. Na pewno ucieszy się na widok zapakowanych preparatów do golenia.