Jak zadbać o farbowane włosy w sezonie wakacyjnym?

Lato nie jest najlepszą porą roku dla włosów. Charakterystyczne dla niego warunki atmosferyczne zazwyczaj negatywnie wpływają i na stan skóry, i na stan kosmyków. Szczególnie mocno jest to odczuwalne przez kobiety, które regularnie farbują włosy i nawet latem nie chcą rezygnować z koloryzacji. Jak więc powinna wyglądać pielęgnacja włosów farbowanych w okresie wakacyjnym? Jak dbać o włosy, aby pomóc im chronić się przed wyniszczającym je słońcem i wysokimi temperaturami powietrza?

Na specjalistycznej pielęgnacji włosów należy się mocno skoncentrować zwłaszcza krótko po przeprowadzonym zabiegu farbowania. Farby zawsze w jakiś sposób szkodzą pasmom. Nawet te naturalne, wyzbyte z amoniaku, będą wysuszać pasma i zwiększać prawdopodobieństwo ich rozdwajania się – jedynym wyjątkiem od tej reguły jest stuprocentowa henna, jednak jako że trudno się jej używa, mało która kobieta zdecyduje się po nią sięgnąć.

Jak więc uchronić włosy przed nadmiernym przesuszeniem i przy okazji od razu poprawić delikatnie ich kondycję? Na co dzień podczas lata na pewno trzeba je chronić przed różnymi czynnikami, czyli głównie chlorowaną wodą z basenów, mocno palącym słońcem, wiatrem, ale też i słoną wodą morską. Przed kąpielą warto zawsze założyć na głowę czepek. Nie może być on jednak zbyt ciasny, gdyż wtedy istnieje spore ryzyko, że włosy się pod nim poplączą, a później wręcz nie będzie się dało ich rozczesać. Przed opalaniem warto spryskać pasma sprayem ochronnym. Teraz nawet niektóre kosmetyki do włosów farbowanych zawierają w sobie filtry.

Codzienna letnia pielęgnacja włosów farbowanych musi natomiast koncentrować się na ich ciągłym nawilżaniu. Nawet jeśli pasma nie wyglądają na mocno przesuszone, najprawdopodobniej od wewnątrz brakuje im naturalnego natłuszczenia. Można je sobie zapewnić chociażby poprzez regularne olejowanie. W tym momencie jest to jeden z popularniejszych domowych zabiegów pielęgnacyjnych, którym każda kobieta marząca o pięknych włosach powinna się zająć.