Kosmetyki z wosku pszczelego

Coraz więcej kobiet w dzisiejszych czasach zaczęło bardzo dbać o siebie. Szczególnie o swoją skórę. Dlatego też stosują różnego rodzaju kosmetyczne. Warto jednak zaznaczyć, że szczególnie popularne w ostatnim czasie stały się dermo-kosmetyki, czyli kosmetyki naturalne, bez jakiejkolwiek chemii. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co to jest wosk pszczeli kosmetyczny

Najlepsze kosmetyki z wosku pszczelego

Warto jednak na początku zastanowić się jak powstaje wosk pszczeli i jakie ma on właściwości zdrowotne. Wosk powstaje przez stopienie plastra miodu z woskiem pszczelim wytwarzanym przez pszczoły. Po odwirowaniu miodu w plastrze woskowym pobranym z plastra, wosk jest topiony w gorącej wodzie, a następnie filtrowany. W ten sposób powstaje żółta substancja o pięknym miodowym zapachu. Bardzo nadaje się do kosmetyków zagęszczających.

Wosk pszczeli jest bardzo bogaty w witaminy, minerały oraz cenne składniki kwasów tłuszczowych, estrów, węglowodorów i estrów alkoholowych. Pełni zarówno funkcje pielęgnacyjne, nawilżające, jak i regenerujące i ochronne. Skóra po nim jest bardzo gładka i miękka. Nałożony wosk tworzy na skórze delikatny filtr, który zatrzymuje wilgoć w skórze, jednocześnie nawilżając i odżywiając skórę. Doskonale także radzi sobie z łagodzeniem różnych podrażnień.

Warto wspomnieć, iż taki wosk zawiera kwas palmitynowy, który tworzy na skórze warstwę zapobiegającą wysychaniu naskórka. Dodatkowo przetłuszcza skórę. Jako składnik maseczek do włosów nadaje im lśniący wygląd. Wosk pomaga także w leczeniu chorób skóry takich jak: łuszczycy, trądziku, łupieżu i oparzeń słonecznych. Jakie kosmetyki można z niego robić? Są to na pewno różnego rodzaju: kremy, balsamy, pomadki do ust, kremy do depilacji itp.

Podsumowując niniejszy artykuł trzeba zaznaczyć, że warto stosować naturalne kosmetyki. Wtedy przynajmniej mamy pewność co nakładamy na swoją skórę i czy na pewno będą działały tak jak informują. Kosmetyki takie można zakupić w internecie. Jest kilka sklepów z naturalnymi kosmetykami. Warto się z nimi zapoznać.