Jaki strój wybrać na imprezę firmową?

Wiele kobiet, które wykonują pracę biznesową, zastanawiają się co włożyć na imprezę firmową, żeby czuć się przy tym komfortowo, nie wyglądać “zbyt sztywno”, a jednocześnie zachować umiar.Poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady ubioru, które należy zastosować w przypadku wydarzeń integracyjnych i firmowych spotkań w gronie najbliższych współpracowników.

Impreza firmowa nie jest zwyczajnym, luźnym spotkaniem ze znajomymi. To spotkanie integracyjne, które w zależności od czasu, okoliczności i miejsca może przyjąć rozmaity charakter. W restauracji najczęściej odbywają się wigilie firmowe, na które należy ubrać się elegancko i klasycznie.

Zarówno panie, jak i panowie, mogą postawić na modne od kilku sezonów garnitury. Jeśli natomiast firmowa kolacja odbywa się w ekskluzywnej restauracji, należy trzymać się ścisłych zasad savoir-vivre’u a także dress code’u, które obowiązują w tego typu luksusowych lokalach.

W sytuacji, kiedy integracja firmowa odbywa się w plenerze, nie należy przywiązywać zbyt dużej uwagi do tego, czy strój jest elegancki. Najważniejsze, by stylizacja była stosowna do sytuacji oraz wygodna dla nas. Jeżeli współpracownicy spotykają się po to, żeby zagrać w dyscyplinę sportową lub paintball, a następnie usiąść wspólnie przy ognisku, to w tym wypadku strój sportowy lub dres będzie jak najlepszym rozwiązaniem.

W momencie, gdy pracodawca zaplanował wydarzenie obejmujące ekstremalne sytuacje atrakcje, jak np: skok ze spadochronem czy jazdę wyścigowymi autami, najlepszym rozwiązaniem, zarówno w przypadku pań oraz panów, będą luźne jeansy, lekki t-shirt oraz obowiązkowo obuwie sportowe.

Impreza firmowa w klubie – jak się ubrać?

Sprawa wygląda nieco inaczej, kiedy pracodawca organizuje imprezę firmową w klubie. W większości tego typu miejsc obowiązuje selekcja pod względem ubioru, ale to dobra motywacja do tego, żeby przyłożyć się do wyboru odpowiedniej stylizacji dla nas. Najlepiej zrezygnować z obuwia sportowego, które jest niemile widziane w większości tego typu miejsc. Panowie będą świetnie prezentować się w koszuli slim fit, klasycznych spodniach i półbutach. Panie niech postawią na „małą czarną” oraz wysokie szpilki.