Sukienka w paski – dla kogo jest odpowiednia?

Nie trudno zauważyć, że to co nosimy wpływa na postrzeganie nas przez inne osoby. Powodem nie jest jednak tylko styl, na podstawie którego można wyrobić sobie pierwsze wrażenie o naszej osobowości, ale także sam wygląd. To właśnie poprzez strój możemy podkreślić dane części naszego ciała lub ukryć niedoskonałości.

Jednym ze wzorów, które doskonale pomagają osiągnąć taki efekt są paski, bardzo popularne zwłaszcza w okresie letnim. Warto jednak wiedzieć, że strój z tym wzorem jest dosyć wymagający. Źle dobrany może bowiem sprawić, że będziemy prezentować się znacznie gorzej. O czym więc należy pamiętać przy zakładaniu sukienek w paski, aby uzyskać pożądany efekt?

Moc pasków

Umiejętnie dobrany wzór sukienki do naszej sylwetki może zdziałać cuda. Dzięki paskom możliwe jest optyczne wydłużenie lub wyszczuplenie sylwetki. Warto jednak wiedzieć, na co zwracać uwagę, aby uzyskać właśnie taki, a nie odwrotny efekt.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze to, że to paski pionowe wyszczuplają. Sukienka paski powinna mieć więc właśnie w tym kierunku. W takim wypadku trzeba jednak pamiętać o tym, że powinny być to dosyć wąskie, gęsto ułożone paski. Jeżeli będą one zbyt grube efekt raczej nie będzie widoczny.

Jeżeli jednak wybierzemy model z paskami poziomymi musimy liczyć się z tym, że mogą nas optycznie pogrubić i przyciągnąć wzrok do wszelkich niedoskonałości, o ile wzór ten jest dosyć rzadki i szeroki. Taka sukienka sprawi, że sylwetka zostanie podzielona na części, przez co wszelkie jej mankamenty zostaną dodatkowo uwidocznione.

Jeżeli jednak posiadamy sylwetkę, w której widoczne są dysproporcje między danymi częściami ciała, czyli gdy na przykład posiadamy szerokie biodra, ale małe piersi, powinniśmy zastosować połączenie pasków z gładkim materiałem, aby zminimalizować te różnice.

W takim przypadku sukienkę należy dobierać według zasady, że ciemne wyszczupla, a jasne nie. W związku z tym możemy z powodzeniem założyć sukienkę ze wzorem w paski w górnej jej części, ale z gładkim ciemnym materiałem na dole. Takie działanie sprawi, że dysproporcje nie będą widoczne.