Fotografia ślubna w plenerze

Dobry fotograf na ślubie to konieczność. Dzięki odpowiedniej jakości zdjęciom, małżonkowie i rodzina zyskują wieczną pamiątkę. Jako, że ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, warto zainwestować w profesjonalnego fotografa, który na zdjęciach potrafi oddać klimat ceremonii i późniejszej zabawy.

Fotografia ślubna w plenerze

Większość nowożeńców, decyduje się na zdjęcia ślubne w plenerze. Część wybiera się na nie podczas przyjęcia, pozostawiając bawiących się gości na sali weselnej na krótki czas. To dobry pomysł, jeśli sesja ma odbyć się w pobliżu miejsca wesela i nie zajmie dużo czasu.
Jeśli jednak wolicie nie opuszczać gości podczas wesela, warto wykonać sesję ślubną kilka dni przed ślubem albo kilka dni po nim. Wówczas nie musicie przejmować się tym, że będzie konieczność wyjścia z własnego wesela choćby na krótki czas. To ogromna zaleta takich rozwiązań, ponieważ dzięki temu małżonkowie mogą bez stresu i ograniczeń czasowych pozować do zdjęć.

Idealny plener

Nie jest tajemnicą, że dla każdego idealne zdjęcia ślubne w plenerze oznaczają coś innego. Jeśli jednak szukasz inspiracji, podpowiadamy:

  • Zdjęcia w lesie – doskonałe miejsce, gdy przyroda już w pełni obudziła się do życia. Las to przyroda, a zdjęcia w jej otoczeniu zawsze są piękne. Mogą być również klimatyczne, ponieważ w każdym lesie można znaleźć urokliwe ścieżki czy zakątki.
  • Nad wodą – jeśli w okolicy jest jezioro albo jeszcze lepiej morze, warto to wykorzystać. W takich miejscach zazwyczaj są również pomosty, na których można zrobić dobre ujęcia.
  • Miasto – każde ma przecież swoje atrakcje. Zamki, stare miasto – to zawsze wygląda dobrze i daje moc możliwości na plenerowej sesji ślubnej.

Dobre zdjęcia można zrobić tak naprawdę wszędzie. Potrzebny jest dobry fotograf, nienaganny sprzęt i chętni do pozowania małżonkowie, którzy przynajmniej postarają się zachować w naturalny sposób. Sesja zdjęciowa wykonana po albo przed całym wydarzeniem, trwa zazwyczaj od dwóch do trzech godzin. Jeśli decydujecie się na sesję w dniu ślubu, niestety nie możecie poświęcić na nią tyle czasu. Na sali zostali przecież wasi goście. Warto więc przemyśleć, które rozwiązanie będzie w waszym przypadku najkorzystniejsze.