Różnice między liftingiem a przedłużaniem rzęs

W ostatnim czasie coraz więcej osób sięga po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, ponieważ chcą poprawić swój wygląd. Odmładzanie wyglądu to nie tylko lifting twarzy, ale również przedłużanie rzęs. Decydując się na zabieg związany z poprawą kondycji rzęs warto zastanowić się, czy udać się na lifting, czy jednak przedłużenie rzęs może lepiej spełnić nasze oczekiwania i wymagania. W artykule postaram się ukazać istotne różnice między liftingiem rzęs a ich przedłużaniem.

Czym są rzęsy?

Krótko mówiąc, rzęsy są sztucznymi, syntetycznymi włosami zamontowanymi na powiekach, aby wyglądać naturalnie. Można je nosić na dzień lub na noc. Rzęsy dostępne są w wielu różnych długościach, grubościach, kształtach i kolorach, przez co nic nie stoi na przeszkodzie, aby uzyskać wymarzony wygląd.

Lifting rzęs – czym to jest?

Istotą liftingu rzęs jest powiększenie własnych rzęs. Technika ta jest stosowana do podnoszenia, prostowania i unoszenia naturalnych rzęs, aby wyglądały one na dłuższe i grubsze. Zabieg liftingu rzęs trwa od 0,5 do proniecał godziny i wykorzystuje się specjalny preparat, który wzmacnia każdą rzęsę. Po zabiegu rzęsy stają się dłuższe i grubsze naturalnie, bez potrzeby ich systematycznego zagęszczania.

Przedłużanie rzęs – na czym polega?

Przedłużanie rzęs to technika polegająca na doklejaniu do własnych rzęs sztucznych, dłuższych rzęs. Technikę tę wykonuje się za pomocą specjalnego kleju do rzęs, który jest w stanie utrzymać je na okres od 3 do 6 tygodni. Do przedłużania rzęs używane są różne długości, aby uzyskać naturalny i odżywiony wygląd.

Zalety i wady obu metod

Lifting rzęs:

  • Lifting rzęs daje naturalne efekty i trwa około 6 do 8 tygodni.
  • Pobudza naturalny wzrost rzęs, dzięki czemu są one grubsze i dłuższe.
  • Jest tańsze niż przedłużanie rzęs.
  • Po zabiegu trzeba unikać słonecznych kąpieli, pływania i ćwiczeń.
  • Możesz odczuć lekkie swędzenie lub podrażnienie.

Przedłużanie rzęs:

  • Daje efekt naturalnego wyglądu, który może trwać od 3 do 6 tygodni.
  • Możesz wybrać długość i grubość, których chcesz uzyskać.
  • Doklejone sztuczne rzęsy wyglądają również doskonale na zdjęciach.
  • Koszt przedłużenia rzęs jest wyższy niż liftingu.
  • Do przedłużenia rzęs stosuje się kleje na bazie wody, które mogą wywołać reakcję alergiczną.

Podsumowanie

Lifting rzęs i przedłużanie rzęs to dwa różne sposoby podkreślenia piękna swoich naturalnych lub sztucznych rzęs. Techniki te mają wszystkie wady i zalety i to Ty wybierasz, która z nich bardziej Ci odpowiada. Obie metody są doskonałym sposobem, abyś poczuła się pięknie i pewna siebie.