Zaręczyny to nie jest sytuacja, z którą człowiek spotyka się na co dzień. Towarzyszą im odpowiednie przygotowania: wybór miejsca i pora, czy będzie to bajeczne, czy w znaczących okolicznościach przyrody. Niektóre zaręczyny zdają się być spontaniczne. To, co łączy wszystkie zaręczyny, to pierścionek zaręczynowy. To, jaki kamień się na nim znajduje, może wiele oznaczać, warto znać owe znaczenie, by wiedzieć, co jeszcze za jego pomocą chciano powiedzieć.
Znaczenie kamienia
Niektórym jest obojętne to, jaki kamień szlachetny znajdzie się w oczku pierścionka zaręczynowego, inni zaś przykładają do tego wielką wagę, chcąc dosadniej wyrazić swoją miłość i chęć spędzenia reszty życia z tą jedną, jedyną kobietą. Wybrany specjalnie na tę wspaniałą okazję pozwolić uczynić ten moment jeszcze bardziej godnym zapamiętania, a każde spojrzenie na serdeczny palec będzie spotykało się z dowodem, że jest się dla kogoś najważniejszą osobą na świecie.
Znaczenie kamieni zostało wyjaśnione poniżej.
Brylant
Najpopularniejszy kamień, na jaki pada wybór przy dobieraniu pierścionka zaręczynowego, to brylant. Jego symbolika to prawdziwie prosta, a przy tym piękna: brylant w oczku oznacza dobro, niewinność, wieczną miłość.
Rubin
Rubin o czerwonym, królewskim kolorze, także jest częstym wyborem. W oczku pierścionka zaręczynowego oznacza on miłość, pasję, odwagę. Pierścionek z rubinem z pewnością przyciągnie wzrok do dłoni świeżo upieczonej narzeczonej, jak też da jej pewność siebie.
Szafir
Kamień o niebieskim kolorze znany był i używany przy wyrabianiu biżuterii już w starożytnym Egipcie. Wtedy uznawany był za symbol sprawiedliwości i prawdy. Pierścionek z oczkiem z szafiru oznacza również czystość i nieśmiertelność. Najbardziej znanym pierścionkiem z szafirem był ten należący i noszony przez księżną Dianę.
Szmaragd
Zielony kamień szlachetny najbardziej pasuje do kobiet, o których można powiedzieć, że emanują pozytywną energią każdego dnia. Pierścionek ze szmaragdem jest symbolem siły, harmonii, witalności oraz wewnętrznego szczęścia.