Obrączki i wybór metalu

Zaręczyny to pierwszy krok na drodze do zawarcia związku małżeńskiego i spędzenia razem reszty życia. Podczas przygotowań do ślubu trzeba zadbać o naprawdę wiele rzeczy, by najważniejszy dzień życia był po prostu idealny. Wśród nich należy wybrać obrączki, które państwo młodzi będą z dumą nosić i prezentować na swoich serdecznych palcach. Jaki metal na obrączki sprawdzi się najlepiej? Warto się tego dowiedzieć i wybrać taki, który przez wiele lat pozostanie taki, jak w dniu ślubu.

Obrączki – symbol wspólnego życia

Obrączki ślubne to symbol nie tylko zawarcia związku małżeńskiego, ale i jego nierozerwalności, miłości oraz wieczności. Są nie tylko biżuterią, to także akcent przypominający codziennie o złożonej przysiędze. To namacalny dowód małżeństwa i miłości.

Wybór obrączek nie jest prostą sprawą, mogą one bowiem być stworzone z różnych kruszców, mieć w swoim składzie inne tworzywo. Obrączki można również ozdabiać, na przykład poprzez grawerowanie, osadzenie kamieniami, satyowanie.

Metal na obrączki

Najczęstszym wyborem, jeżeli chodzi o metal, z którego można wykonać obrączki, jest złoto. Uznane za klasyczny model, złote obrączki mogą być szersze lub węższe, o zaokrąglonym profilu. Obecnie kruszec ten często mieszany jest z innymi metalami.

Innymi metalami, które narzeczeni biorą pod uwagę, myśląc i wybierając dla siebie obrączki, są srebro, białe złoto palladowe, tytan. Podyktowane jest to względami estetycznymi – spora część osób nie nosi na co dzień złotej biżuterii, z tego powodu wynika chęć dopasowania obrączki do tej biżuterii, którą nosi się najczęściej, na przykład do pamiątkowego medalika.

Jeżeli chodzi o łączenie dwóch różnych metali, bardzo często spotkać można się z obrączkami o wyraźnie zaznaczonych paskami, gdzie jeden z nich to na przykład złoto różowe, a drugi to platyna. Decydując się na takie połączenie, można również pokusić się o użycie metalu w ciemniejszym odcieniu, jak na przykład wolfram, by tym samym uczynić z obrączki nie tylko symbol miłości i małżeństwa, ale także ciekawą, przykuwającą wzrok ozdobną biżuterię.