Oznaczenia na pierścionkach

Każda biżuteria wykonana z metali szlachetnych jest odpowiednio oznaczona. To dzięki specjalnym znacznikom można określić jakość oraz klasę biżuterii. Pierścionki, naszyjniki i inne tego rodzaju gadżety, to nie tylko akcesoria. Dzięki nim można wyrazić siebie, nadać blasku i charakteru stylizacji. Ludzie przywiązują wagę do biżuterii od wieków, również dzisiaj jest ona niezwykle ważna.


Biżuteria wykonana z metali szlachetnych

Tego rodzaju biżuteria jest cenna i trwała. Dlatego właśnie częściej wybieramy właśnie taką, aniżeli tanie podróbki wykonane z plastiku. Kamienie i metale szlachetne mają określoną symbolikę, dzięki czemu nie są jedynie ozdobą czy też dodatkiem do ubioru.

Znajomość oznaczeń na pierścionkach i ogólnie biżuterii jest bardzo potrzebna. Dzięki niej zyskujesz pewność, iż płacisz za tego rodzaju produkty odpowiednią ilość pieniędzy. To także gwarancja dobrej jakości produktów.

Metale szlachetne to oczywiście złoto, srebro, pallad oraz platyna. Mogą być czyste albo w stopach z innymi. Produkty z nich wykonane są wyjątkowo trwałe, nie ma tutaj mowy o pozostawianiu zanieczyszczeń na skórze czy utracie blasku. Najczęściej stosuje się mieszankę różnych metali szlachetnych.

Stop metalu to substancja, która składa się najczęściej z dwóch pierwiastków chemicznych. Dwa metale zazwyczaj łączy się z pierwiastkami niemetalicznymi. Dodatki zapewniają odpowiedni kolor czy wytrzymałość. Próba zaś oznacza zawartość metalu podstawowego w stosunku do pozostałych składników. Jeśli na przykład próba wynosi 925, mówi to nam tyle, iż zawartość srebra w stopie to 92,5%. W przypadku złota stosuje się system zwany karatowym. Czyste złoto posiada 24 karaty.
Warto pamiętać o tych zasadach, aby nie paść ofiarą oszustwa. Niestety nieuczciwe praktyki to codzienność, a niczego nieświadomy klient kupuje trefne towary, które nie mają nic wspólnego z metalami szlachetnymi. Istnieje wiele produktów, które wyglądem bardzo przypominają wartościową biżuterię, łatwo więc się pomylić. Kupując biżuterię zwracaj uwagę na oznaczenia, zakupów dokonuj jedynie w zaufanych miejscach.

Podsumowanie

Biżuteria ma bardzo duże znaczenie. Nie jest jedynie ładnym dodatkiem, ale również sposobem na wyrażenie siebie. Warto wiedzieć jak są oznaczane wartościowe wyroby, aby uchronić się przed oszustwem i zwyczajnie nie przepłacić. Podróbki nie mają nic wspólnego z metalami szlachetnymi. Nie są tak trwałe, wytrzymałe i wartościowe. Zawsze więc zwracaj uwagę na oznaczenia i kupuj jedynie w zaufanych miejscach.